Stabilna gospodarka i ciągłe podnoszenie się standardów życia mieszkańców sprawiają, że Polska jest doskonałą lokalizacją do zakładania małych lub średnich przedsiębiorstw. Dla obywateli z krajów WNP prowadzenie biznesu w Polsce ma wiele zalet, takich jak dostęp do rynku europejskiego i możliwość rozszerzenia bazy klientów. Jednak przedsiębiorcy często zastanawiają się, jak ryzykowne może być prowadzenie biznesu w Polsce i czy przyniesie ono oczekiwany zysk?
Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, należy zbadać cechy polskiej gospodarki i systemu podatkowego.
Zalety rejestracji biznesu w Polsce
- Aby założyć firmę w Polsce, wystarczy mieć paszport zagraniczny i kapitał początkowy;
- Prostota rejestracji;
- Niski próg inwestycji finansowych. Aby otworzyć firmę, wystarczy zaledwie 5000 złotych (1200 euro);
- Najniższe podatki w Europie. Podatek od zysków wynosi zaledwie 9%, a VAT od 5 do 23%;
- Możliwość uzyskania zezwolenia na pobyt stały dla członków rodziny przedsiębiorcy.
Różnice i zalety polskiego rynku
Dużą zaletą prowadzenia biznesu w Polsce jest to, że firmy nie są podzielone na monopolistów i „małych graczy”. Małe i średnie przedsiębiorstwa rozwijają się tu bardzo szybko, osiągając duże zyski. Klikając w ten link, dowiesz się o najczęstszych błędach popełnianych przez przedsiębiorców małych firm. W Polsce korupcja nie jest nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu, a „układy” nie gwarantują sukcesu ani porażki twojego przedsięwzięcia. To możliwość zarobienia pieniędzy odgrywa decydującą rolę w prowadzeniu biznesu w Polsce i sprawia, że jest on tak atrakcyjny.
Nasza firma Finanse EMG również może dostarczyć Ci pełnych informacji na temat prowadzenia biznesu w Polsce i pomóc w wszystkich procesach, które mogą się pojawić. Zaufaj naszym specjalistom i zapisz się na bezpłatną konsultację z nami!